One-Punch Man 3: Zvěsti

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Hrdinská práca začína, Saitama sa stane certifikovaným hrdinom! Aj keď jeho fyzické skúšky prelomili rovno niekoľko rekordov, hrdinská asociácia ho zaradila do najspodnejšej triedy C. Za to jeho žiak Genos patrí k hrdinom elitnej triedy S. Má vôbec čo Saitama Genosa učiť? Aké to je byť hrdinom oficiálne? Ako sa Saitama presvedčí, nie je to tak jednoduché… alebo keď si najsilnejším hrdinom, ale nikto nevie kto si a ešte aj tvoj nechcený žiak, ktorého máš stále za zadkom skončí s lepšími výsledkami.

Registr hrdinů. Já jsem ve třídě S a mistr ve třídě C, oba na nejnižších příčkách svých kategorií. Teď jsme tam uvedeni pod svými jmény jako Genos a Saitama, ale po nejaké době aktivity prý dostaneme nejaká „hrdinská jména“ či co.

No nemá to tento holohlavý hrdina ľahké. Keby mal za každý problém jeden vlas, mal by slušné háro. Miesto toho sa môžeme na jeho tragikomédii škodoradostne zasmiať aspoň my.

OPM skrýva nekonečný zmysel pre humor. Čo stránka, to perla. K perfektným hlodom sú pripojené výborné výrazy tvárí, vďaka ktorým je komedický efekt ešte o to silnejší. Kresba tejto mangy je naozaj perfektná, všetky postavy majú veľmi detailné rysy a oblečenie. Najmenej detailný je pravdepodobne zrovna hlavný hrdina. A to nie je vôbec zle, pretože tým nemyslím zanedbané detaily, ale naopak, Saitama pôsobí oproti všetkým tým megalomaniakom a prehnaným bláznom na prvý pohľad úplne obyčajne. Prázdny pohľad vajíčkovej hlavy pôsobí nielen zábavne, ale takmer až roztomilo. To sa zmení v momente, kedy nastane čas byť seriózny. Vtedy sa z verejného šaška stáva super vážny a vlastne aj maximálne príťažlivý muž.

Kresba je proste majstrovsky zvládnutá. Nebyť nej, One-Punch Man by nebol tak skvelo hodnotený. Aj ako webkomiks mal síce svoj šmrnc, určite by ale nedokázal osloviť takú veľkú základňu fanúšikov. Majstrovské podanie všetkého už hore napísaného je zásluhou Júsukeho Muratu, nebyť neho, nezasmiali by sme sa až tak od srdca. Júsuke si dáva záležať na detailoch, v tomto zväzku je pekným príkladom Genosove pramene vlasov pred a po súboji.

Autori mangy sú naozaj veľmi hraví, dôkazom je obálka, ktorá tentokrát zobrazuje Sonica. Má totiž jedno tajomstvo, ktoré vám autor odhalí po otvorení zväzku 🙂 Nielen to poteší diváka, na konci tretej knihy je ešte bonusový príbeh, ale obsah vám neprezradím 😛

One-Punch Man 3: Zvěsti je skvelé pokračovanie už tak výbornej mangy. Postavy pribúdajú, Saitama nevie čo s Genosom, ktorý je dychtivý odhaliť tajomstvo neuveriteľnej sily… Nech už sa Saitama snaží akokoľvek, osud sa zdá byť proti nemu. Dokáže sa s tým vysporiadať s jeho klasickým bezcieľnym pohľadom?

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: One-Punch Man (vychádzajúca séria)
  • Autor: ONE (príbeh), Júsuke Murata (kresba)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 212
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2022
  • ISBN: 9788076791343

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.