Poochy & Yoshi’s Woolly World

0 komentárov

Kto by nepoznal tohto zeleného dinosaura z Mário série? Debutoval ešte v Super Mario World (1990) a zožal mnohú slávu. Stal sa tak populárnym nielen vďaka svojmu dizajnu, ale aj rozkošnému hlásku, že sa dočkal vlastnej série.

Yoshi má osem vlastných hier v hlavnej sérii, respektíve sedem, poslednou je práve Yoshi’s Woolly World a tento rok by nás mala potešiť ôsma hra na Nintendo Switch konzolu. 3DS verzia nie je len obyčajným portom z WiiU, ale vylepšenou verziou s pridanými rozšíreniami. Tou najväčšou zmenou je práve pridanie Poochyho, verného psíka a pomocníka.

Hra sa dá hrať na dvoch úrovniach, kde pri tej jednoduchšej (Mellow mode) je takmer nemožné zomrieť. Yoshi má totiž malé krídelká, ktoré mu pomáhajú ostať vo vzduchu aj keď pod vami nie je žiadna platforma. Okrem krídiel vám pomáhajú aj traja psíkovia – „Poochiovia,“ napríklad aj odhaľovaním rôznych skrytých tajomstiev. Psí čumáčik vyčuchá naozaj všetko. Mellow mode je preto úplne perfektný pre deti alebo pre nenáročných hráčov túžiacich po oddychu. V hre nie je príliš veľa hovoreného slova, čo je super. České a slovenské deti totiž väčšinou nevedia anglicky, prípadne ešte ani nemajú vek na čítanie (hra je vhodná pre všetky vekové kategórie). Preto mi prišlo zakaždým trochu hlúpe dať bratrancovi do rúk Pokémonov, ktorí síce sú 7+, ale stále vyžadujú aktívne čítanie príbehových dialógov. Vždy bolo očividné, že nevedel čo vlastne robí. Táto hra je práve ako stvorená pre deti aj dospelých!

Platformovka má samozrejme aj mnoho zberateľských vecí. Niektoré vám odomknú bonusové kolá a iné vám dajú nové dizajny pre Yoshiho. Pokiaľ vám prídu preddefinované vzhľady nudné, môžete si vytvoriť vlastné! Je to až zvláštne, ale táto hra je ako stvorená pre Nintendo 3DS. Graficky samozrejme nie je tak krásna ako predchodca z WiiU, kde ste mohli vidieť každý tkaný uzlík, ale aj napriek tomu vie ohromiť. Hlavne farby sú nádherné a aj napriek svetlosti a dúhovosti vôbec neškodia očiam.

Základných levelov je dokopy 48, osem v šiestich svetoch. Každý svet má navyše bonusový level ak splníte podmienky. Navštívite lesy, púšte, cukrovinkový svet, zasnežené pláne či strašidelné domy. V niektorých leveloch sú dokonca bonusy, kedy sa Yoshi pretransformuje na úplne inú, ahem… vec. Čo tak taký dáždnik poskakujúci vo vetre? Nie je problém! 😀

Yoshi je pre mňa maskot pripomínajúci mi japonského krtečka. Jeho Jošíí~ a veľmi podobná škáram zvuku a roztomilosťou tiež nemá od neho ďaleko. Mohol byť síce stvorený len ako doplnok do Mário sveta, v očiach mnohých je to ale chutnučké stvorenie hodné vlastnej pozornosti. Poochy & Yoshi’s Woolly World je sympatická hra plná hrejivých momentov, veselej hudby a svetlých farieb. Vlnený svet plný rôznych tkanín je navyše zaujímavý koncept a je využitý naplno.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.