Spy x Family 4

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Misia agenta Súmraka pokračuje, zatiaľ viac-menej úspešne. K úspechu ho čaká ešte množstvo práce a bude musieť vybaviť veľa rôznych záležitostí. Jednou z nich je aj odmena pre Anyu za získanie hviezdy, roztomilý chlpáč! Že ani výber psa nebude jednoduchý by Loidovi a Yor Forgerovým nenapadlo. O to menej by očakávali teroristov, ktorí majú so psíkmi svoje plány. Pribudne do rodiny nový maznáčik bez úhony, alebo to bude viesť trvalé následky?

Na výslní bude znovu Anya, čomu sa vôbec nebránim. Výber psíka zahŕňa mnoho faktorov k zváženiu, detská hlavička ich má o to viac (či vlastne menej?) Čo nikto neočakával, bol fakt, že do výberu sa chcene-nechcene zapojí celá Forgerovic rodina aj keď úplne inak, ako by ktokoľvek očakával.

Človek by čakal, že kúpa psa je záležitosťou jednej kapitoly, proste bum bác, tento psík sa nám páči, budeme ho volať takto a vitaj doma. Vo svete Spy x Family to ale takto nefunguje. Každá jedna jednoduchá záležitosť sa tak prekrúti, že vy budete len vyjavene pozerať. Psy a teroristi? Dostatočne strelený nápad, kombinácia, ktorá by vám bežne nenapadla.

Celá séria je čím ďalej väčší chaos. Ale teraz to myslím v dobrom. Je to organizovaný chaos účelovo navrhnutý na pobavenie. Čím jednoduchší úkon, tým bizarnejšie sa vyvinie. Pritom sa odhalia aj temné črepy minulosti hlboko zakopané v mysliach postáv. Svet vyžadujúci špiónov neustále na pozore pred možnou vojnou je vlastne veľmi depresívny, aj keď vďaka humornému podaniu vám to tak vôbec nepríde.

Jedna vec je jasná, tieto postavy proste musia mať happy end. Neexistuje, aby niekto zomrel alebo ostal odlúčený. Bez ohľadu na vášho favorita, každý si zaslúži nájsť svoje šťastie. Pokiaľ pán Endó niekomu ublíži, fanúšikovia určite začnú bojkotovať. Nedá sa to proste popísať inak, autor proste vytvoril postavy, ktoré musíte milovať. Sú sympatické, strelené, majú temné tajomstvá a vždy sa rozhodnú pre správnu vec.

Štvrtý zväzok je plný akcie aj špiónstva. Jej výsledkom je rozkošná kopa chlpov ako prírastok do rodiny. Týmto je falošná rodina agenta Súmraka kompletná, teraz už len stačí získať zvyšné hviezdy v škole a dostať sa k cieľu.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Spy x Family (vychádzajúca séria)
  • Autor: Tacuja Endó
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 188
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2022
  • ISBN: 978-807-679-16-57

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.