VanDread Special Stage

Gundam
0 komentárov

Každý, kto videl 26-dielny sci-fi seriál VanDread; či dva 13-dielne seriály VanDread a VanDread: The Second Stage; mi iste dá za pravdu v tom, že sa nejednalo o anime nejako extra nadpriemerné. Hrozne spracovaná CGI, pomerne klasická klišé dejová línia, v podstate priemerne spracované, aj keď určite zaujímavé postavy… VanDread by ste medzi svojimi top anime hľadali iba ťažko. Aj napriek tomu mal však tento starší seriál (2000/2001) od známeho štúdia GONZO svoje neodškriepiteľné čaro a zaujímavý námet vesmíru, kde muži a ženy žijú oddelení od seba a zaseknutí vo večnom konflikte o vyhladení jeden druhého. Pozorovanie interakcie Hibikiho a ostatných dvoch Tarákov (mužov) s posádkou nepriateľskej pirátskej lode Medžare (žien), ktorá ich ako nepriateľov zajala, ale zároveň potrebuje na svoje prežitie, mne osobne prinieslo veľa zábavy a zaujímavých chvíľ. A práve pre ľudí ako ja, ktorí videli anime a páčilo sa im, je určená aj krátka, jeden zväzok dlhá manga VanDread Special Stage.

Umelkyňa Kotecu Akane (Top wo Nerae 2!, Cubame Syndrome), je autorkou kresby ďalšej jednorázovky o VanDread z roku 2002, tentokrát pokračovaní seriálu s názvom VanDread: The Extra Stage, manga VanDread je alternatívnym prerozprávaním VanDread anime. Takže na krátkych siedmych kapitolách môžete opäť očakávať síce nie moc dlhú, ale nemenej zábavnú a zaujímavú romanticko-komediálnu interakciu Diti, Hibikiho a ostatných Medžare. Samozrejme, vzhľadom ku krátkosti mangy je jednotlivým postavám venovaného iba veľmi málo času a viaceré z nich sú úplne vypustené (napríklad ostatní dvaja Taraakovia, Bart a Duelo). Naproti tomu vzťah medzi Hibikim a Ditou, nie prekvapujúco hlavná dejová línia mangy, napreduje na krátkom rozpätí jednej knihy veľmi svižne a je zobrazený viac romantickejšie, čo na škodu nie je určite.

VanDread manga ako taká, ako by malo byť zrejmé už od úplného začiatku, je teda čisto oddychovým čítaním. A čo pri dobrom oddychovom čítaní nemôže nikdy ale nikdy chýbať, je predovšetkým dobrá kresba. Teda kresba, akú táto jednorázovka určite má. Je celkom zjavné, že Kotecu Akane svoju prácu ovláda výborne. Jednotlivé postavy: Dita, Hibiki, Meia, Barnette, Jura, Bulzam a iné; vyzerajú presne tak isto, ako ich náprotivky z anime a pôsobia (teda aspoň na mňa ;p) dokonca ešte príťažlivejšie a krajšie, takže bolo skutočnou radosťou sa na ne pozerať.

Pokiaľ ste teda fanúšikmi VanDread anime, či sa vám aspoň páčilo, určite si  zožeňte aj túto krátku mangu, ktorá bola naviac na mangacesky.wz.cz kedysi preložená aj do češtiny, a opäť sa na chvíľu ponorte do starého známeho sveta Hibikiho a Diti. Určite neoľutujete.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.