Berserk 1

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Keď CREW prvýkrát vyhlásila, že Berserk môže vyjsť v češtine, fanúšikovia boli nadšení. Na Animefeste 2018 bol rozstrel, z ktorého ale Berserk sklamane odišiel ako porazený. Súboj vyhrala manga Zaslíbená Země Nezemě (tá má k dnešnému dátumu vonku už 7 zväzkov) a osud čierneho šermiara ostal nejasný. Bolo ale jasné, že Guts si pre svoju pomstu príde. A prišiel 14. 07. 2020 rovno na pulty kníhkupectiev!

Kto tento príbeh nepozná, alebo sa k nemu ešte z nejakých dôvodov nedostal, pripravte sa na akčnú jazdu plnú mečov, šípov, démonov, vnútorností, a iných hororov. Budete sledovať Gutsa, nesmierne tajomného, zatrpknutého bývalého žoldniera s obrovským mečom, ktorý má nevyriešené účty s démonmi.

Prvá kniha vás uvedie do temného sveta podobného stredovekej Európe. Kedysi to bol relatívne bezpečný kraj, aspoň pokiaľ sa nerátalo veľké množstvo rôznych vojnových stretov medzi tými mocnejšími. Zlatý Vek však už pominul. Nastala temná éra, k moci sa dostali démoni, smrť číha na každom rohu. Niekde v tomto zlome sa ocitol Guts, ktorého minulosť sa dozvieme v ďalších zväzkoch. Pre zatiaľ vám bude stačiť vedieť kto je, a čo ho v súčasnej dobe poháňa.

Atmosféra Berserka je úžasná, horor zo stránok priam vystupuje a dýcha vám na krk. Začiatok príbehu je zatiaľ len zoznamovací, jedná sa o jednoduchšie zápletky s množstvom akcie. Ale je to naozaj tá správna akcia, riadne brutálna, krvavá a plná vnútorností. K tomu samozrejme pomáha kresba, ktorá je úchvatná, aj keď ešte nie je tak vyšperkovaná, ako v neskorších dieloch. Už na začiatku zaujme vypracované tieňovanie a detaily brnení a iného oblečenia. Akcia je podľa môjho osobného názoru v Berserkovi vyobrazená najlepšie zo všetkých manga diel. Vykreslenie pohybov šípov či Gutsovho meča, dynamické využitie uhľov pohľadu a také tie drobnosti ako plášť vlajúci pri Gutsových ostrých bojových pohyboch dotvoria neuveriteľnú akčnú atmosféru hodnú veľdiela.

V prvej knihe sa zoznámite nielen s čiernym šermiarom, ale aj s komedickým malým elfom Pukom. Ten bude o Gutsovu priazeň bojovať a pritom trochu odľahčovať situáciu. Taktiež je to veľmi praktický zdroj liečivej mágie, inak by Kentaró Miura musel neustále vymýšľať ako jeho postavy prežijú. Nenechajte sa ale obalamutiť touto typickou dvojkou vážneho muža a jeho komedického pomocníka. Dajte Berserkovi presne tri zväzky na rozbeh a potom ešte len uvidíte, prečo je toto dielo legendou manga priemyslu. A aj keď je prvý zväzok bez väčšieho deja, temnota vás pohltí a vy budete Gutsovi fandiť na jeho výprave za pomstou.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Autor: Kentaro Miura
  • Väzba: brožovaná
  • Počet strán: 228
  • Rozmer: 151 × 215 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2020
  • ISBN: 9788074498749

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.