Green Blood – Zelená krev 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Smrťák je naštvaný! A to naozaj poriadne. Hnev tak zatienil jeho myseľ, že nedbal rozkazov a bol schopný obrátiť zbraň voči synovi šéfa. Či už mu guľku preženie hlavou alebo nie, tieto akcie budú mať dôsledky. Konkurenčný gang Iron Butterflies vycítil nestabilnú situáciu a sám sa vrhá do útoku voči Grave Diggers. Five Points sa stáva rozbuškou, gangové vojny môžu kedykoľvek prepuknúť.

Po malej odmlke spôsobenej neželaným vírusom sa dostalo u Crwe aj na túto sériu. Westernová manga pokračuje dávkou adrenalínu. Brad čelí hneď niekoľkým rozhodnutiam, ktoré ovplyvnia životy rovno viacerých ľudí v jeho okolí. Že to bude mať veľký vplyv aj na neho samotného je samozrejmosťou.

Mami… jsi aspoň trochu hrdá i na mě?

Nový diel prináša aj nového protivníka. Zbabelý šéfov synáčik, ktorému by sme všetci najradšej vrazili päsťou do zubov to teda nebude (ako sa s ním Brad vysporiada už musíte zistiť sami v mange). Keď určité osoby zistia, že obávaný Smrťák má brata, naskytne sa im prvotriedna príležitosť. Odstrániť nebezpečnú figúrku zo šachovnice môže priniesť ovocie mnohým konkurentom. Iron Butterflies, najväčší rival Grave Diggers toho samozrejme hneď využije. Brad bude mať čo robiť, aby sa mu nezrútil svet.

Ochráním ho, i kdybych měl umřít. Ať proti mně stojí klidně deset chlapů nebo sto. Jen díky němu jsem pořád ještě člověk.

Stratiť tú jednu milovanú osobu, to najcennejšie je pre niekoho ako je Brad horšie ako smrť. Plány nevychádzajú, svojich bežných 10 dolárov nezískal, poštval proti sebe snáď všetkých a navyše svojou prácou začal ohrozovať aj jeho najbližšie okolie. Frustrácia, sklamanie, nádej, zlosť, zdesenie… návaly mnohých pocitov sa valia zo stránok, zo Smrťáka rovno na čitateľa, ktorý to všetko prežíva s ním. Bradova na prvý pohľad bezduchá maska na tvári dokáže vyjadriť emócie aj bez pohybu jediného svalu vďaka majstrovsky zvládnutej kresbe.

Nočné scény majú tú správnu atmosféru. Prevaha čiernej na stránkach by pri iných dielach mohla pôsobiť neprirodzene a aj neprehľadne, autorovo tieňovanie a zmysel pre detaily ale takejto chybe nedalo priestor. Pochváliť môžem aj akciu, ktorá okrem dobre zvolených uhlov pohľadu a pohybov postáv používa biele čiary ako u poškrabaných fotografiách.

Pokračovanie odhalilo zase o niečo viac, na konci sa navyše zjaví ďalšia postava, ktorá karty ešte riadne premieša. Príbeh je teraz o niečo zaujímavejší, síce stále oplýva množstvom klišé, ale to tak úplne v tomto diele nevadí. Je to riadny western spolu so všetkým, čo tento žáner dokáže ponúknuť.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Crew
  • Séria: Green Blood – Zelená krev (5 zväzkov)
  • Autor: Kakizaki Masasumi
  • Väzba: brožovaná
  • Počet strán: 192
  • Rozmer: 145 × 215 mm
  • Jazyk: český
  • Rok vydania: 2020
  • ISBN: 9788074498770

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.