Pokémon: Red a Blue 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Red pokračuje v dobrodružstve s cieľom stať sa najlepším pokémon trénerom. Počas jeho cesty stretáva mnoho ľudí, tých dobrých aj zlých. Z niektorých sa stanú noví kamaráti a z iných rivali. Zistí viac o legendárnom pokémonovi Mew aj o plánoch Rakeťákov, ktorých schéma vedie hlbšie, než si Red mohol kedykoľvek predstaviť.

Nostalgia, zábava aj seriózny príbeh. Stredobodom pozornosti je tentokrát zlovestná organizácia Rakeťákov. Na televíznych obrazovkách ich poznáme skôr ako komediantov s nešťastným koncom. Reč je samozrejme o triu Jessie, James a Meowth, ktorí ako vždy skončili štýlom: „Rakeťáci prchají ze scény!“. Táto organizácia nie sú žiadni zelenáči. Ich vplyv je veľký, zasahujú do rôznych odvetví a ovplyvňujú aj chod niektorých štadiónov.

Dej je nadupaný, plný detailov a v jednej knižke sa toho udeje naozaj dosť. Preto je cítiť, že manga napreduje strašne rýchlo, aby stihla vyrozprávať čo najviac. V tomto diele sa čitatelia ocitnú v safari parku a zistia dôležitosť HM, ktoré dávajú možnosť vzniku mnohým srandovým situáciám. Obe budú známejšie hráčom než divákom seriálu, ale to nikomu zábavu neskazí.

Mnoho milučkých a zábavných situácií dopĺňajú aj tie smutnejšie časti. Pokémoni aj deti si odnášajú zlé spomienky z minulosti a môžu byť psychicky poznačení. Nie sú v tom však sami, kamaráti vždy pomôžu a inak to nevidí ani Red. Red sa naozaj stará o pokémonov ukážkovo a záleží mu na nich. Preto keď jeho Gyarados ostane v šoku z bývalej traumy, neváha uprednostniť pokémona pred osobným úspechom. Je to krásne poučenie pre deti a pre dospelých milá pripomienka, že svet nemusí byť vždy zlý.

Druhá časť je síce uponáhľaná ale obsahuje mnoho skvelých momentov, parádne akčné scény s pokémonmi a kopu zábavy. Už nech máme vonku aj tú trojku, ktorá Redove dobrodružstvo uzavrie.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Pokémon Red a Blue (7 zväzkov)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 216
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2020

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.