Ruróni Kenšin znovu na obrazovkách

Otaku Nest
0 komentárov

Samurajská šónen klasika Ruróni Kenšin, v amerike známa aj ako Samurai X, dostane novú anime adaptáciu.

Ruróni Kenšin – Meidži Kenkaku Roman Tan manga séria od Nobuhiroa Wacukiho vychádzala v rokoch 1996 až 1998, celkovo má dvestopäťdesiatdeväť kapitol v dvadsaťosem knihách. Séria sa stala okamžite populárnou, čo dokazuje niekoľko adaptácií do anime sérií aj hraných filmov.

Stredobodom príbehu je cestujúci samuraj Kenšin Himura. So sebou nosí meč s obrátenou čepeľou, preto je často terčom výsmechu. Jeho priateľská povaha a pozitívny prístup perfektne zakrývajú jeho temnú minulosť. Kedysi známy ako legendárny zabijak Hitokiri Battósai, súčasný Kenšin nemá žiadny záujem o vyhľadávanie súbojov či slávy. Jeho novým poslaním je pomáhať a chrániť, pričom jedného dňa narazí na slečnu Kaoru, majiteľkou kendo dódža. Jej dódžo je v problémoch, študenti odišli po tom, čo sa im začal vyhrážať nebezpečný individuál, ktorý tvrdí, že je legendárny Battósai. Keď jej Kenšin pomôže, Kaoru ho v dódžu ubytuje a cestujúci samuraj sa tak na chvíľku usadí. Lenže, minulosť časom doženie každého.

Sériu adaptuje štúdio LIDENFILMS, ktoré v rokoch 2019-2020 spracovalo do dvadsaťštyri dielnej ONA série klasickú samurajskú mangu Mugen no Džúnin: Immortal (Blade of the Immortal). S historickými sériami vďaka tomu už majú skúsenosť. Ich ďalšími známymi dielami sú Tokyo Revengers a Arslan Senki.

Seriál režíruje Hidejo Jamamoto, režíroval aj Hataraku Saibó Black a Strike the Blood. Scenár napísal Hidejuki Kurata známy pre tvorbu scenárov Made in Abyss, Drifters, Goblin Slayer, Kamiču! či Kannagi. Je tiež originálnym tvorcom R.O.D: Read or Die.

Na Kenšina sa môžeme tešiť už v júli 2023.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.