Snow White with the Red Hair 1

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

– Mirror, mirror on the wall who in this kingdom has beauty that can steal my gaze and is most suited to become none other than my latest concubine?
– I’m not a mirror, prince Raj. Just the town’s top information broker… There’s one girl you might be interested in. Her name is Shirayuki – a girl born with apple-red hair. 

Táto rozprávka o Snehulienke je trošku iná. Za prvé, nie je to princezná, za druhé, nemá vlasy ako eben, ale červené ako jabĺčko. A za tretie, nečaká na princa, berie osud do vlastných rúk. 

Širajuki je bylinkárkou v kráľovstve Tanbarun. Jedného dňa jej na dvere zaklope posol, vraj o ňu stojí samotný princ! Bolo by to pekné, keby princ nebol známy svojou drzosťou, aroganciou a pohnútkou všetko vlastniť. Širajuki by bola jeho nová konkubína a to len preto, že má vzácne červené vlasy. Mladé dievča nelení, princovi nechá prameň červených vlasov a sama sa poberá do hlbokého lesa susedného kráľovstva. V rozpadnutej chalupe stretáva mladíka, ktorý sa stane jej spojencom. A čuduj sa svete, je to druhý princ kráľovstva Clarine! 

Príbeh o alternatívnej Snehulienke v Japonsku známym ako Akagami no Širajuki-hime začal pôvodne ako jednorazová záležitosť. Keď bola nasledovne Sorata Akiduki oslovená o pokračovanie, záujem o Širajuki ju veľmi potešil a pustila sa znovu do kreslenia. Pri kreslení jej pomáhala aj rodina a musela naštudovať rôzne botanické knihy. A to vraj nevie anglicky, takže mala obmedzené možnosti 🙂 Manga doteraz vychádza od roku 2006, v Japonsku má 25 kníh a v angličtine už 20. 

Vzhľadom na začiatky začína dej epizodickým štýlom, čo kapitola, to separátny príbeh. Možno autorka nečakala, že dostane priestor aj s ďalšou kapitolou. Tým mierne trpí dej, chýbajú spájajúce prvky medzi jednotlivými kapitolami. Každá kapitola je o niečom úplne inom, ale našťastie je zachované časové kontinuum. Teda vlastne, je tu jeden prvok, ktorý sa opakuje – o Širajuki je pre jej krásu veľký záujem, a buď ju chcú všetci uniesť alebo jej uškodiť. 

Červenovláska je prototyp silnej ženy, ktorá odmieta byť riadená inými. Je nielen krásna, ale hlavne odvážna a úprimná. Jej silná stránka ale neočakávane končí, keď stretne svojho princa (toho, ktorého má rada…) Pri prvej príležitosti sa na neho upne. Nasledovne je všetko jej úsilie vždy prevedené na nájdenie spôsobu, ako mu môže byť nablízku. Skutočne nevinná láska. Za takého princa sa oplatí umrieť, to by som súhlasila. 

So Snehulienkou toho toľko táto manga spoločné zas nemá. Na začiatku je referencia so zrkadlom, objavia sa otrávené jablká a princ. Trpaslíkov tu nehľadajte, ani sedem švárnych mládencov ako v sérii Pretear tu nie je. Ale jedná sa o prvú knihu v relatívne dlhej sérii, takže hodnotiť veci, o ktorých nemám ani tušenia nemôžem. A bodaj by tam nejaká alternatíva siedmych trpaslíkov v ďalších knihách bola, mňa osobne by potešila. 

Snow White with the Red Hair 1 je určite záležitosť pre násťročné romantické srdiečka. Príbehovo úplne nevyniká, ale krásna kresba s rozprávkovým podtónom a sympatickým princom stačia pre potešenie nejednej duše. 

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: VIZ media
  • Séria: Snow White with the Red Hair (vychádzajúca séria)
  • Autor: Sorata Akiduki
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: anglický
  • Počet strán: 200
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9781974707201

Ďakujem eshopu nekonecno.sk za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.