Spy x Family 2

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Súmrak to tentokrát asi skazil. Nestáva sa často, aby mu ušli nervy. Anya má malú šancu na prijatie do školy a to už boli tak blízko. Damian Desmond, syn Súmrakovho cieľa bude chodiť na prestížnu akadémiu Eden kým Anya ešte nemá jasnú budúcnosť. A pokiaľ to nejakým spôsobom vyjde, dokážu spolu Anya s Damianom vychádzať? Misia pokračuje ďalej a pred falošnou rodinou sa objavujú ďalšie prekážky.

Stredobodom pozornosti je tentokrát malá Anya. Neviniatko chytené v hre na rodinku si je dobre vedomé toho, kto sú jej „rodičia“. Jej cieľom je túto rodinnú idylku udržať. Detská myseľ však pojíma niektoré koncepty inak a tak je síce telepatkou, nie všetko vyjde tak, ako Loid očakáva, a to sa toto dievčatko snaží zo všetkých síl. Jej snaha je roztomilá, Anya prežíva nátlak, ktorého by si bez svojich síl nebola vedomá. Pokiaľ nebude robiť všetko preto, aby sa Loid dostal k svojmu cieľu, misia zlyhá. A to nemôže dopustiť!  Aj keď, občasne by bolo lepšie, keby myšlienky jej falošných rodičov neboli tak jasne čitateľné… Anya tak rieši nielen svoje problémy, ale aj problémy dospelých. A to všetko musí zvládať so svojím vlastným detským pohľadom na svet.

Dej je naďalej priamočiary, je jasné, že má daný cieľ a je otázkou času, kedy k nemu autor buď dospeje. Podarí sa Súmrakovi uspieť? To sa ešte uvidí. Krásou príbehu je však to všetko okolo. Yor má svoju netypickú prácu, a tak trocha zabudla aj dodať, že má brata… Anya si nájde na novú kamarátku zo zaujímavej rodiny a Súmrak občasne rozmýšľa, aké by to bolo, mať tú klasickú rodinu. Všetky tie detaily a ďalšie postavy vytvárajú skvelý dojem na čitateľa. Je vám jedno, že viete kam manga smeruje, vďaka vedľajším postavám a zaujímavým hrdinom je to niečo úplne iné. Deti sú nevyspytateľné a ani tí dospelí nie sú bez tajomstva.

Kresba je naďalej krásna, Loid je sympaťák, Yor je nádherná a u Anyi sa vám roztopí srdiečko. Manga vás priamo vcucne do seba, budete malej telepatke držať palce, pritom sa neskutočne zasmejete. Akcie je v druhej časti menej, to ale vôbec nevadí. Na druhú stranu, komédie neubudlo. Najlepšia je ale nepredvídateľnosť postáv, z ktorej budete žasnúť. Manga tak končí cliffhangerom a na tretiu časť si budeme musieť počkať.

31. októbra 2021 bola ohlásená anime adaptácia pod hlavičkou štúdií Wit Studio (Šingeki no kjódžin, Mahócukai no Jome) a CloverWorks (Jakusoku no Neverland, Darling in the FranXX). Na režisérsku stoličku si sadne Kazuhiro Furuhaši, ktorý režíroval Amacuki, Dororo, Ruróni Kenšin a aj Gundam Unicorn. Kombinácia neznie vôbec zle, uvidíme aké toto anime bude. Manga za to stojí, tak šup do čítania!

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Spy x Family (vychádzajúca séria)
  • Autor: Tacuja Endó
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 196
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2021
  • ISBN: 978-80-7679-078-0

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.