T-Rex na Kanodžo

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Aj vy milujete dinosaurov a pekné dievčatá? Tak prečo ich nezmiešať do jedného!

Viete si predstaviť, že by ste chodili s tyranosaurom? Pre bežného človeka nepredstaviteľné, pre Japoncov bežný pondelok. Takzvané monster girls sú dnes v japonskej popkultúre bežným javom. Začalo to obyčajnými kemonomimi – uškami a chvostíkom, dnes už nie je problém nasadiť ladné ženské krivky pavúkovi, húsenici či hadovi. Tak čo, nechutné, alebo je to to čo hľadáte?

V tejto mange spolu koexistujú dinosaury a ľudia. Toto spolužitie by nebolo možné, keby dinosaury neprešli evolúciou – prevzali viacero ľudských rysov, aby sa ich ľudia nebáli a nelovili ich. Jednej noci ide Júma Asahikawa vyniesť smeti, keď stretne divokého t-rexa Čurio. Dievča jeho snov, to je prvá vec, ktorú si Júma povie. Čurio je však pomerne divoká, zakusne sa do všetkého, čo by podľa nej mohlo byť jedlé. Je síce pomerne milá a podľa štandardov aj pekne zaoblená v populárnych partiách, ale môže sa vzťahu medzi milým chlapcom a divokým tyranosaurom naozaj dariť?

Neočakávajte žiadny príbeh. Chlapík stretne pekného dinosaura a začnú spolu žiť, to je všetko. Každá kapitola sa venuje nejakému zážitku, napr. dinosaurej vďačnosti, plyšovým hračkám, nákupom v obchodnom dome, žiarlivosti… Čurio je kompletne živočíšna žena a je podstatne viac ako exotické zvieratko než priateľka opätujúca city. Vzťah nikam neviedol, dej tiež a potom manga z ničoho nič skončila druhou knihou. Júma ju celý čas bral ako hlúpučké dievčatko so zvieracími sklonmi, než hodnotnú osobu alebo nebodaj poriadnu ženu. Pomyslenie, že by tak mohli mať klasický vzťah sa mi preto maximálne hnusí. Nevyzerá, že by Čurio niečo chápala mimo inštinktov a keď, tak veľmi málo. Júma má klasický mamičkovský, teda vlastne oteckovský komplex ovplyvnený jeho zvláštnym vnímaním faktorov roztomilosti. Tento vzťah neexistuje. A pokiaľ niekto bude tvrdiť, že áno, tak je to platonické alebo možno vlastne aj toxické. Čurio proste potrebuje mamu a Júma očividne potrebuje rodinu… Fakt, že autor príbeh vôbec neuzavrel to celé ešte viac kazí.

Postáv je v tejto mange docela dosť. Základná dvojica už bola predstavená, mimo nej je tu ešte Trica, velociraptorská kamarátka Čurio a Hiroja, kamarát Júmy bažiaci po Trice. Potom sa tu objaví malý pterosaurí chlapec Nowol – jediný zástupca mužského pohlavia u dinosaurov v celej mange a pár ďalších. Prišlo mi, že Trica a Hiroja prešli najväčším vývojom, zvyšné postavy nemali takmer žiadny.

Kresba nie je ohromujúca. Nie je vyslovene škaredá, ale tiež neočakávajte zázraky. Výrazy postáv boli srandovné a autorovi sa podarilo slušne vystihnúť dravosť u Čuria, čo dodalo na celkovej hravej atmosfére. Celkovo je to veľmi zabudnuteľná manga, miestami grafika pôsobí strašne stroho, ako keby jedna stránka zabrala minimum času pri tvorbe. Asi najlepšie slovo, ktoré mi napadlo je: priemerná.

Vedela som, do čoho idem keď som sa rozhodla prečítať si túto mangu. Prečo zrovna toto vyšlo licencované v angličtine mi je záhadou, vo veľa aspektoch je to čisto podpriemer. Čítalo sa to dobre pred spaním, keď mozog už vypínal. Väčšina komédie bolo otrepanej, manga nepriniesla nič nové a ani vizuálna slasť sa nekonala. Tento T-rex proste nezaujal.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: Seven Seas Entertainment
  • Séria: My Girlfriend is a T-Rex (2 zväzky)
  • Autor: Sanzo (príbeh a kresba)
  • Verzia: ebook
  • Jazyk: anglický
  • Počet strán: 151, 175
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9781642753127, 9781642753134

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.