Alive

Gundam
0 komentárov

Jaširo je muž odsúdený na smrť. Muž, ktorý oceľovou katanou zabil ďalších štyroch ľudí. Mužov, ktorí znásilnili jeho milenku. A za to si vyslúžil trest smrti. Avšak pred tým, než je odvedený pred popravnú čatu mu je ponúknutá možnosť žiť. Lákavá možnosť, ktorá sa zoči voči smrti nikdy neodmieta. A tak sa ocitne spolu s ďalším trestancom z cely smrti zavretý v miestnosti, netušiac, že sa stal obeťou experimentu. Experimentu, ktorý má odstrániť „čiernotu“ z tela jedného dievčaťa a preniesť ju na iného, silnejšieho nositeľa. Avšak to nie je také jednoduché. „Čiernota“ chce iba jednu vec. Požierať svojho hostiteľa a prostredníctvom neho zabíjať, využívajúc nadprirodzené sily, ktorými vládne…

Cutomu Takahaši je meno, ktoré síce nemusí byť v anime a manga komunite také známe, ale každý, kto jeho temnotou, násilím a unikátnou kresbou a atmosférou preplnené diela kedy čítal, sa doňho nemohol inak ako nezaľúbiť. Veľmi jedinečná kresba, vytvárajúca nemenej jedinečný štýl tohto známeho mangaku, nadprirodzené sily a pôsobivé postavy vyvedené v kratších, ale o to silnejších príbehoch. To je Cutomu Takahaši, autor diel ako Jiraišin, Blue Heaven, Sky High či Tecuwan Girl (aj keď táto je už z trochu iného súdku), z ktorých boli mnohé aj sfilmované. A to nielen Sky High a Blue Heaven, ale dokonca v roku 2002 aj Alive v hororovom science-fiction filme od známeho japonského režiséra Rjúheia Kitamury (ktorý sa potom v roku 2003 pustil do Sky High).

Aj keď je teda Alive iba krátka, 10 kapitol dlhá manga, na kvalite netrpí určite. Hutný príbeh posilnený jedinečnou atmosférou pôsobí veľmi silne a v duchu Cutomu Takahašiho na krátkom rozpätí jedného zväzku prináša nepoznané pocity viny a smrti, ktoré vás na tú krátku polhodinku nenechajú ani na sekundu vydýchnuť. Alive je krátka manga, ale tým, čo na tomto nie moc dlhom rozpätí vyvoláva, je jedinečná.

A áno, musím sa priznať, že ja osobne Cutomu Takahašiho a jeho práce milujem. Jeho štýl, jeho kresbu, jeho príbehy a postavy. Pokiaľ ste teda aj vy milovníkmi tohto jedinečného muža, alebo o ňom ešte neviete, tiež siahnite po tejto krátkej mange. Či už preto, aby ste sa opäť ponorili do jedinečného, nádherného sveta tohto mangaku, alebo ho naopak spoznali.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.