Čarodejova nevěsta 7

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Siedmy zväzok nadväzuje priamo na ten šiesty. Inak napísané, neobsahuje žiadnu odbočku a zbytočne sériu nenaťahuje. Elias je zmätený, ale to čo cíti, je asi len stará dobrá žiarlivosť. Pretože má Čise rád, neostáva mu nič iné, ako ustúpiť a udobriť sa. Čo by však čert nechcel, náš obľúbený pár nemôže mať ani chvíľku čas pre seba. Čise omylom očaruje Eliasa, bohužiaľ, nie svojou krásou, šarmom, pôvabom, čiže prirodzeným zjavom, ale omylom… omylom ho uspí! A to na poriadne dlho, pretože zaklínadlá podobného typu sa tak ľahko nerušia, takže pre Čise to znamená novú komplikáciu, ktorú treba súrne, ba priam urgentne vyriešiť. Ale kým si Elias pospal, a to tak, ako asi ešte nikdy pred tým, Čise trápi zvláštny sen. Taký, ktorý neveští nič dobrého do blízkej budúcnosti…

Čise aj Elias sa znovu posunuli, vývoj postáv je proste v tejto sérii nadpriemerný v porovnaní s inými manga sériami. Obaja čelia ďalším a ďalším situáciám, ktoré skúšajú to, ako budú reagovať – čiže na mušku si berú ich povahu. V prvých knihách to vyzeralo tak, že Elias je pre Čise ako otec, ale skutočnosť je taká, že Čise sa stáva Eliasovi matkou. Obaja postupne emotívne aj citovo dospievajú, aj keď poľudštiť a pozmeniť povahu prastarého mága neznámeho pôvodu, je určite o niečo tvrdší oriešok. Pozorovať ich medziľudskú interakciu je však zábavné a ponúka aj dosť priestoru na zamyslenie sa.

 

Pribudnú aj v tomto diele ďalšie nové postavy, teraz to budú Renfredovi známi. Možnože tých postáv je pre niekoho už trochu veľa, ale zdanie klame. Minimálne tí z vás, ktorí videli anime, vedia na čo by sa mali fanúšikovia knižnej série tešiť. A tí neznalí… nuž!

Rozprávky pôvodne vôbec neboli určené pre deti. Rozprávali si ich dospelí, aby sa jednoducho vystríhali pred konaním zla, či niekoho mravne prevychovali. Preto bývali často strašidelné. A táto verzia o kráske a zvierati tiež cieli na úplne iné publikum, nakoniec, kto sa už s pôvodnou verziou tejto rozprávky stretol, vie o tom svoje. Týmto zväzkom sa ocitáme na tej temnejšej strane žánru. Séria si stále udržuje svoju magickosť, ale dostáva už temnejší spád a miestami možno až hororový nádych. Ani v magickom svete sa nevyhnete nástrahám stvorenými ľuďmi, akými sú už spomenuté drogy v predošlom zväzku, alebo zabíjanie ohrozených druhov pytliakmi.

Kresba ostáva naďalej očarujúca. Klobúk dole má autorka Koré Jamazaki hlavne pri tmavých scénach, kde využíva bravúrne tušovú techniku tak, aby napríklad temný les v prvej kapitole nesplýval spolu s Ruthom v jednu čiernu machuľu. Do tejto kresby sa proste musíte zamilovať, spôsob, ako všetky nadprirodzené prvky prichádzajú k životu vďaka autorkinmu talentu, je obdivuhodný. Ale pochopiteľne, ak si plánujete kúpiť už siedmu knihu, tak asi ste už kráse Čarodejovej nevesty prepadli.

Siedma kniha znovu končí cliffhangerom. Ale hlavne, epizodickosť už úplne ustúpila celistvému príbehu, ktorý je vďaka dejovým zvratom čím ďalej lepší. Ostáva nám už dychtivo čakať na pokračovanie, ktoré príde zase o tri mesiace v auguste.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Čarodejova nevěsta (vychádzajúca séria)
  • Autor: Kore Jamazaki
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 184
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788074496974

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.