Heroic Age

Gundam
0 komentárov

Ľudstvo opäť raz čelí skaze v podobe úplného vyhladenia. Mecha, obrovské vesmírne bitky, akcia, romantika a ešte omnoho viac vás čaká v skvelej sci-fi akcii z roku 2007, ktorá vás zavedie na okraj galaxie, Heroic Age.

História

Kedysi dávno náš vesmír obývala rasa, ktorá sama seba nazvala Zlatý Rod. Rasa, ktorá oplývala veľkou mocou a dokázala napríklad vytvoriť hviezdy alebo predpovedať budúcnosť. Do vesmíru poslali správu, v ktorej vyzývali ostatné primitívnejšie rasy, aby objavovali vesmír. Celkom tri rasy dokázali odpovedať ich správe. Nazvali ich: Strieborný Rod, Medený Rod a Hrdinný Rod. Dlhú dobu potom, tesne predtým, než sa Zlatý Rod  rozhodol opustiť tento vesmír, nová rasa odpovedala ich výzve. Nazvali ju Železný Rod. A bolo ňou ľudstvo.

Rasy

Strieborný Rod – druhá najvyspelejšia rasa po Zlatom Rode, ktorej zverili časť svojej technológie. Humanoidi, veľmi podobní ľudom, s vysokými telepatickými schopnosťami. Emócie pokladajú za zbytočné, a tak si ich v záujme vlastnej rasy nechali odstrániť. Považujú ľudstvo za hrozbu, ktorú treba jednoznačne eliminovať.

Medený Rod – Obrovské húsenice. Asi tak nejako by sa dali charakterizovať. Vyskytujú sa vždy v obrovských množstvách. Riadiaci jedinci, ktorí organizujú menej inteligentných bojovníkov, sa nachádzajú v jadrách ich hniezd. Povedal by som, že sú organizovaní podobne ako mravce, pričom miesto mraveniska obývajú obrovské asteroidy.

Hrdinný Rod – to by bola druhá najmocnejšia rasa po Zlatom Rode. Bohužiaľ, svoj neskutočný potenciál vložili do vojny, v ktorej zničili svoju planétu a priblížili sa takmer k úplnému vyhladeniu. Sú to obrovské mecha s neuveriteľnou útočnou a obrannou silou, ktorej sa nič nevyrovná. Ostalo ich už len posledných päť. Zlatý Rod ich ale za ich ľahkomyseľnosť potrestal Žije už iba päť jedincov z piatich rôznych rás, ktorým dokážu prepožičať svoje schopnosti a nazývajú sa Nodosi. Je to rozhodujúca sila vo vesmíre, a tak sa celý jeho osud točí práve okolo nich.

Železný Rod – čiže ľudstvo. Strieborný Rod ich chápe ako hrozbu galaxie. Po útoku Medeného Rodu na Zem a jej obsadení sa ľudstvo rozpŕchlo po vesmíre. Tentoraz však už ľudstvu nehrozí len opustenie planéty, z ktorej pochádzajú, ale úplne vyhladenie. Samozrejme, bližšie vám približovať ľudskú rasu by bolo zbytočné, keďže väčšina z vás, ktorí práve čítate túto recenziu, k nej pravdepodobne patria. Určite sa môžete tešiť na všetky charaktery, od tých dobrých až po zlé.

Späť do prítomnosti

Ako som už vyššie spomenul, ľudstvu hrozí bezprostredná hrozba vyhubenia. Jeho nepriateľom je Strieborný Rod v koalícii s Medeným Rodom. Ľudstvo zahnané do kúta, čeliace dvom rasám, by úplne samo nemalo veľa šancí na prežitie. Našťastie aj v tej najväčšej temnote je iskrička nádeje. Tá sa skrýva v podobe posledného Nodosa. Jeho polohu ale nikto nepozná, a tak sa na takmer nemožnú misiu, nájsť posledného Nodosa, vydá loď Argonaut.

Vesmírna loď, ktorá máta v nekonečných temnotách vesmíru, sa našťastie môže spoľahnúť na princeznú  Dianeiru, členku kráľovského rodu. Princezná s neobyčajnými telepatickými schopnosťami, ktorá „dokáže vždy nájsť správnu cestu.“ S jej pomocou sa Argonaut dostáva k zničenej a opustenej planéte Oron, na ktorej prebýva posledný Nodos v podobne ľudského chlapca Ageho. Stretnutie Dianeiry a Ageho však končí útokom Medených. Pod vplyvom udalostí dokazuje Age, že sila Nodosa môže zachrániť ľudí pred záhubou a tak sa sa rozhodne pomôcť ľuďom a odchádza na Argonaut.

Nebude to také jednoduché

Ageho  cesta však nebude až taká jednoduchá, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Aj keď je Nodosom, tak okrem neho zostávajú ešte ďalší štyria. Traja z nich sa pod hrozbou Strieborných, rozhodli k nim pripojiť.

Aby to všetko bolo zamotané ešte o čosi viac, každý Nodos musí uzavrieť s nadradenou rasou (u Ageho – ľudstvo, ostatní štyria Nodosovia – Strieborný Rod) určitý kontrakt, ktorý obsahuje povinnosti, ktoré si voči nej musí splniť. Tak napríklad Age má 12 povinností, ktoré musí splniť. Počet povinností bol určený Zlatými, ktorí poznajú budúcnosť, s čím sa vynárajú na svetlo ďalšie a ďalšie otázky.

Spracovanie

Grafická stránka, ktorú tvorí kresba ako aj CGI, je na veľmi vysokej úrovni. Boje sú vykreslené realisticky a ich monumentálnosť vás určite očarí, tak ako aj mňa.

Hudobná stránka je na tom podobne ako grafické spracovanie. Skvelé hudobné sprievody, ktoré správne dotvárajú atmosféru od romantickej cez komickú až po napätú až dramatickú.

Spracovanie Heroic Age, aj keď nie je na úplne top úrovni, ktorú vytýčili napríklad tej doby film Hoši no Koe alebo OVA Karas, má nadpriemerne vysoký štandard a lahodí ako zraku, tak aj sluchu.

Záver

Heroic Age je bezpochyby jedným z najlepších anime roku 2007. Skvelé spracovanie a príbeh, ktorý vás drží v napätí od začiatku do konca. Skvelé súboje, úžasné, dych vyrážajúce vesmírne bitky so štipkou komédie (ale tá je prevažne iba v prvých dieloch) a romantiky, všetko prepletené dramatickými prvkami. Musím sa priznať, že pri pozeraní mi neraz naskočila husia koža, takže myslím, že je nadmieru jasné, že toto anime vám odporúčam pozrieť. Zapnite si pásy, pretože zostáva sa už len pripojiť k posádke Argonautu a Agemu na ich ceste za záchranou ľudstva.

Japonský názov: ヒロイック・エイジ
Anglický názov: Heroic Age
Počet epizód: 26 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2007

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.