Ocelový Alchymista 7

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Edward tak trochu zabudol na svoje povinnosti, a preto môže stratiť svoj slávny status štátneho alchymistu. Táto skutočnosť sa mu ale prieči, a preto bleskovo uteká na najbližšiu ústredňu. Zatiaľ čo vybavuje svoje licencie, Al ostáva so svojou učiteľkou. Nič ale nie je také harmonické, ako sa to na prvý pohľad zdá. Al je unesený… a únoscov nezaujíma nič iné ako samotná existencia jeho duše uzatvorenej v brnení. Ich cieľom je totiž zistiť, ako funguje nesmrteľnosť. Pre Alphonsa je to niečo triviálne, a to už len preto, že nevie, ako sa v súčasnej situácii ocitol. A ani to, čo sa sním vôbec stalo, keď chvíľu vlastne neexistoval. Kým Al ostáva v spároch jeho únoscov, ostane na Edovi a jeho učiteľke, aby Ala zachránili.

Tento zväzok sa nesie v znamení neustálej akcie. No samotná akcia by bola len ako koktejl bez príchute. Primiešajme ale ešte nejakú tú dávku humoru a štipku drámy a… tadá, máme perfektný kokteil. Perfektný, pretože, ak ste si mysleli, že lepší už nebude, tak na úplnom spodku pohára ešte nájdete ponorenú sladkú jahodu. Kokteil, po ktorom budete chcieť ešte jeden a ešte jeden. Taký tento zväzok je.

Viacero dejových línií a tajomstiev, za všetko spomeniem heslá kameň mudrcov, homunkulus a vojna, sa spolu prepletajú a dopĺňajú sa, vďaka čomu vytvárajú zaujímavý svet a v ňom pútavý príbeh. Hiromu Arakawa navyše naozaj geniálne v tom všetkom manévruje a podáva výborný výkon. Všetko dáva zmysel a dokopy vytvára výborne vybalansovaný príbeh vytvorený z viacerých vrstiev, ktorý dávkuje informácie v potrebnom tempe a chrlí jedno prekvapenie za druhým.

Prediktívnosť u Oceľového alchymistu by ste hľadali len márne, utvrdzuje nás v tom aj ďalší vývoj príbehu v knihe a, samozrejme, naozaj prekvapivý koniec. Čo je zaujímavé, aj keď pre fanúšikov anime nie prekvapivé, je postupné skĺzavanie deja do temnej hladiny. Krôčik po krôčiku si začnete uvedomovať, že komédie postupne ubúda a dobrodružstvo dvoch chlapcov predsa len začalo krviprelievaním. Nikto nie je nevinný a jednorožce tu po tráve nepobehujú. Tak ako na prvý pohľad detský a netrpezlivý Edward, aj iní majú svoje temné stránky. A niektorí ich ani neskrývajú.

Najhoršie na celej sérii je len to, že na ďalší zväzok sa musí čakať! Tých zväzkov je až 27, takže sa ešte len blížime k tretine, ale príbeh už teraz valcuje všetky vaše zmysly. Nie nadarmo je Fullmetal Alchemist jednou z najlepších manga sérií, ktoré zatiaľ existujú. Svet alchýmie stále nie je dostatočne prebádaný, takže má naozaj vysoký potenciál. A to, samozrejme, ani nie je potreba spomínať všetky tie sympatické postavy.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: Fullmetal Alchemist – Ocelový Alchymista (27 zväzkov)
  • Autor: Hiromu Arakawa
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 192
  • Rozmer: 165 × 235 mm
  • Rok vydania: 2019
  • ISBN: 9788074497094

Ďakujem vydavateľstvu CREW za recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.