Inujaša: Kankecu-hen

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Inujaša bol kedysi fenomén. Milovali ho množstvá fanúšikov v ČR aj SR. Ale mal tak trošku dva problémy. Ten prvý bol ešte v pohode, TV stanica A+ ho u nás vysielala len do epizódy 116. To poriešil internet a iné médiá. Ale fakt, že manga nebola dokončená a anime tak usekli, bolo už horšie. O 5 rokov po skončení pôvodnej TV série a rok po skončení mangy sme sa ukončenia nakoniec dočkali. Moje násťročné ja plesalo, aké to ale bolo s odstupom času?

Naraku už takmer dokončil celý drahokam Šinkon. Od kompletného drahokamu ho delia už len tri kúsky. Dva má v nohách vlčí démon Koga a jeden má Kohaku, mladší brat Sango. Blíži sa finálny súboj, bude sa bojovať o život aj budúcnosť sveta. Inujaša bude potrebovať ďalšie schopnosti, Sesšómaru sa bude musieť preniesť cez svoju nenávisť, Kagome zistí, že je silnejšia než si myslela, Sango sa snaží zachrániť svojho brata a Miroku sa musí zbaviť Narakovej kliatby skôr, než ho veterný tunel na jeho ruke dočista pohltí.

Pôvodne rozťahaná séria dostane rýchle ukončenie v podobe len 26 epizód adaptujúcich dokopy 21 zväzkov mangy. To je žalostne málo, keď si zoberieme, že predtým bolo adaptovaných 35 kníh do 167 epizód. Anime sa tak síce netiahne, ale naopak, napreduje príliš rýchlo, zatiaľ čo manga mala príjemné tempo od začiatku až do konca. Táto rýchlosť ešte zvýrazňuje klasickú formulku: Inujaša má novú schopnosť, ale Naraku sa stal silnejším. Inujaša získal ďalšiu schopnosť, ale Naraku ho zase predbehol. V mange a starom anime boli tieto bojové scény pretnuté chvíľkami komédie a vzťahovými sekvenciami, tu tým pádom dosť chýbajú a anime pôsobí plocho. A zrovna city sú v tomto (a ktoromkoľvek inom) anime to hlavné.

Čo je ale treba pochváliť je celé zobrazenie finálneho súboja podľa mangy, pretože ten koniec je proste skvelý. Čo TV séria zanedbala inde, to si asi šetrila na veľkolepé finále. Pokiaľ ste nečítali mangu, tak sa máte na čo tešiť. Je to koniec ako má byť a prináša veľmi uspokojivý pocit.

Animácia je taktiež stále krásna, menila sa oproti starej sérii len minimálne, akurát dostala kvalitnejší HD šat a rozprávkovo spracované prostredia. Pôvodné skladby na pozadí sa vrátili. Kto hudbu tohto anime nepočul, ten má čo doháňať, pretože prichádza o veľa! Prvý opening navyše nahrali Do as Infinity a presne trafili ten pôvodný feel starej série.

Inuyasha: Kankecu-hen je relatívne podarená adaptácia finálnych kníh mangy. Sérii by prospelo ešte aspoň 20 epizód navyše, aby sa im podarilo držať zmysluplné tempo, ale na druhú stranu to séria zachránila vynikajúcim koncom a skvelým rozuzlením. Zo strany technickej tu nie je čo komentovať, hudba je skvelá, animácia veľmi nostalgická. Pre fanúšikov je to skvelá séria, pokiaľ ste Inujašu milovali, nadchne vás aj toto pokračovanie. A síce mám svoje výhrady, túto sériu som si stále užila.

Japonský názov: 犬夜叉 完結編
Anglický prepis: InuYasha: Kanketsu-hen
Anglický názov: InuYasha: The Final Act
Počet epizód: 26 (TV séria)
Rok vydania v Japonsku: 2009 – 2010

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.