One-Punch Man 2: Tajemství síly

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

Saitama odhalí tajomstvo svojej sily, po ktorej Genos tak baží! Odhalenie vyrazí dych kompletne všetkým.

Ale pekne po poriadku. Plešatému hrdinovi sa naposledy postavili do cesty elitní zabijáci z Domu evolúcie. Pokiaľ chce mať Saitama pokoj, bude musieť tento zvláštny komplex navštíviť. Tam už na neho čaká celá rada prekážok, na ktorej konci stojí najsilnejší výtvor umelej evolúcie: Pekelný nosoroh. Nájde Saitama konečne dosť silného protivníka, aby sa konečne mohol baviť?

Pancéřová gorila: Náš šéf projevil zájem o vaše tělo.
Saitama: Já ale nejsem na chlapy.
Genos: Mistře, o tohhle nejde.

ONE (to je meno toho autora prosím pekne) sa s tým nepára. Nie je treba riešiť žiadne extra dialógy alebo nejaké super zložité dejové zvraty. Proste otvorte prvú stránku a nechajte sa zhltnúť srandovnými hláškami a kopou paródie. Júsuke Murata zase dodal peckové súboje aj detailnú kresbu. Tie výrazy tvárí! Tie dynamické linky! One-Punch Mana si už proste inak predstaviť neviem.

A samozrejme, ten prebal a obálka na knihe sú proste top. Nielen, že je manga lepšie chránená, ale poskytuje dvojitú slasť pre oči. Proste dvojnásobok skvelých ilustrácií, to predsa chceš. Ale to sa tuším opakujem, určite som všetky tieto výhody spomínala už v recenzii prvého dielu.

Dva zväzky sú vonku, kto čaká až vyjde viac dielov, než sa do série pustí, je tu ešte posledná otázka, ktorú si treba položiť: Pre koho je vlastne táto manga určená? Pochopiteľne, predovšetkým fanúšikom žánru šónen, tam samozrejme patrí k tomu najlepšiemu, čo teraz manga dokáže ponúknuť. Ale čo tí ostatní? Saitama a Genos neoplývajú žiadnym špeciálnym príbehom, to autor nezamýšľal. Ide proste o zábavu, tú pravú a nefalšovanú, kedy sa baví ako čitateľ, tak aj samotný autor. Je to zábava mierená na viaceré vekové kategórie, čo u šónenu nebýva tak časté. Saitama už tiež nie je žiadny tínedžer, má 25. A s tým sa spájajú už trochu iné starosti. Také tie, ktoré má každý bežný dospelý, a v tom je to skvelé kúzlo tejto série.

Čo k tomu viac dodať? Násťroční nájdu super súboje a komédiu, tí starší sa nájdu v problémoch rôznych postáv a len so sarkastickým úsmevom pokývajú s hlavou. Autorské duo jednoducho dokáže zabaviť širokú škáru čitateľov aj bez komplikovaného deja. Stačí k tomu štipka sarkazmu, kopa paródie a parádna kresba.

Recenzovaná verzia:

  • Vydavateľstvo: CREW
  • Séria: One-Punch Man (vychádzajúca séria)
  • Autor: ONE (príbeh), Júsuke Murata (kresba)
  • Väzba: brožovaná
  • Jazyk: český
  • Počet strán: 204
  • Rozmer: 128 × 182 mm
  • Rok vydania: 2021
  • ISBN: 9788076791046

Ďakujem vydavateľstvu Crew za poskytnutý recenzný výtlačok.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.