Sword Art Online novela vyjde česky

Otaku Nest
0 komentárov

Počas ohlásenia výhercu hlasovania mangy roka 2021 na facebooku CREW MANGA, ktorým sa stal Berserk, bola ohlásená aj prvá novinka roku 2022 mimo už pokračujúcich sérií.

Nejedná sa o mangu, ale o light novelu, teda o bežnú knižku, obyčajne o dĺžke okolo 250 strán. CREW už takto vydala Tokijský ghúl: Dny a Death Note – Zápisník smrti: Povídky. V oboch prípadoch ale šlo o samostatné knihy, zatiaľ čo Sword Art Online (ďalej ako SAO) je obsiahla séria s 26 knihami a stále vychádza. Prvá dejová línia má dve knihy, obe vyjdú v roku 2022, prvá už v januári. Na základe jej úspechu sa CREW môže rozhodnúť, či so sériou budú pokračovať, podobne ako u Pokémon mangy. Novely u nás vyjdú s pôvodnými farebnými ilustráciami.

SAO patrí k žánru isekai, v ktorých je hrdina teleportovaný do iného sveta, často do fantasy s mágiou, alebo aj počítačového. V tomto prípade je Kirito uveznený v realistickej VR hre vo svete Aincradu, z ktorej sa nedá odpojiť. Jediným východiskom je hru poraziť alebo zomrieť. Bohužiaľ, smrť v hre znamená aj koniec v realite. Niektorí sa snažia hru dokončiť čo najskôr, iní vsádzajú na bezpečnosť nižších úrovní. Kirito tak spolu s ďalšími hráčmi rozhodne o osudoch všetkých.

Séria pôvodne vychádzala ako webová novela, momentálne patrí k najpredávanejším isekai knihám v Japonsku. Získala prvé miesto v Kono Light Novel ga Sugoi! (doslovne Táto novela je skvelá!) v rokoch 2012 a 2013. Je tak populárna, že sa dočkala aj ďalších prekladov, mimo toho anglického vyšla aj v taliančine, ruštine aj polštine.

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.