Spice & Wolf dostane nové anime

Otaku Nest
0 komentárov

Spice & Wolf (Ókami to Koušinrjó) oslavuje na Twitteri 15. výročie od vydania prvej light novely, ktorá vyšla vo februári 2006. Isana Hasekura pôvodne prihlásila prvú knihu do súťaže Dengeki Novel Prize v roku 2005, kde získala Striebornú cenu. Novely skončili v roku 2011 sedemnástym zväzkom. Na desiate výročie však začala Hasekura znovu písať, príbeh Horo a Lawrenceho tak pokračuje v ďalších knihách, momentálne má séria dokopy 23 kníh. Pokračovanie však nebolo jedinou oslavou desiateho výročia. Autorka začala tiež písať bočnú sériu Wolf and Parchment, ktorá má momentálne 7 kníh.

Zatiaľ nie je jasné, či je nový projekt pokračovaním alebo o reštartom série. Vzhľadom na slogan: „Merchant meets the wise wolf,“ sú možné obe alternatívy.

Príbeh mladého kupca cestujúceho po krajine spolu s neobyčajnou dievčinou skrývajúcou vlčie uši a chvost očaril nemalé množstvo ľudí a vydobil si slávu. Vďaka Spice & Wolf sa mnoho ľudí naučilo základy makro ekonómie a zároveň si užilo príjemnú romantiku s pomalým oddychovým dejom v prostredí inšpirovaným stredovekou Európou.

Anime adaptácia bola odvysielaná v roku 2008 a 2009, dej ale ostal neukončený. Fanúšikovia tajne dúfali, že sa ukončenia príbehu časom dočkajú, aj keď nádej bola malá. Ako náplasť pre ranené srdcia fanúšikov vyšla v roku 2019 vyšla VR hra hodnotená na steam platforme veľmi pozitívne, rok na to dokonca vyšlo pokračovanie. 

Či už je nový anime projekt pokračovanie alebo nie, je aspoň vysoko možné, že sa v deji pohneme ďalej, ako v predošlých TV sériách.

Zdroj: https://hasekuraisuna.jp/

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.