Zombie Hunter

Gundam
0 komentárov

Striekajúca krv, lietajúce končatiny, násilie a sex. Vynikajúca zmes brutality, akcie a teroru v tej najlepšej tradícii akčno-hororových seinen máng. To je to, čo nám pod názvom Zombie Hunter prinášajú japonský spisovateľ Kazumasa Hirai a kórejský výtvarník Kyung-Il Yang (Island, Šin Angjó Onši…) v 4-dielnomZombie Hunter.

Tošio  Tamura je bývalým pretekárom Grand Prix, ktorý sa za nevyjasnených okolností ocitol spolu s rôznymi zločincami, mafiánmi, vojakmi, bývalými tajnými agentmi a inými ľuďmi, ktorí nikdy neváhajú zabiť, na izolovanom ostrove. Ide o jednoduchý obchod. Kto dokáže prežiť brutálny tréning, nemilosrdne si vyberajúci svoju krvavú daň medzi všetkými zúčastnenými, dostane milión amerických dolárov. Cieľom tajomných organizátorov je iba jedno jediné. Získať nadľudských vojakov. Monštrá cvičené v boji a zabíjaní ako nikto iný. Iba nemilosrdní nadľudia, akým sa pomaly stáva aj Tošio, budú totiž môcť bojovať proti novému nepriateľovi ľudstva. Skrytým votrelcom, ktorí dokážu kompletne ovládnuť človeka a  vydávať sa zaňho, pričom vládnu obrovskou silou a nemenej obrovskou chuťou zabíjať…

 

Cutomu Takaši; autor takých diel ako Džiraišin, Blue Heaven, Alive a viacerých ďalších. To je ten najbližší mangaka, k akému možno prirovnať dvojicu Kazumasa Hirai a Kyung-Il Yang. Aj keď totiž možno nedisponuje Zombie Hunter takou unikátnou vnútornou silou, akú možno nájsť v dielach Cutomu Takašiho, svojou kresbou, čiastočne poňatím, ale najmä násilím sa im rozhodne blíži. Nemilosrdná smrť, snúbiaca sa s monštruóznymi nepriateľmi a o nič menej monštruóznymi nadľuďmi, podliata striekajúcou krvou, určite nedá spať žiadnemu pravému fanúšikovi nefalšovanej seinen akcie. Hutná atmosféra, vynikajúca akcia, nahé ženské telá, nemilosrdní nadľudia a vynikajúca kresba. Čo viac si môže človek priať? Pokiaľ podobným spôsobom zmýšľate aj vy a ste starší ako 16 rokov (podľa oficiálneho ratingu tejto manhwy 😉 ), vítam vás do sveta pravého akčného seinenu.

Jediným nedostatkom, nepochopiteľným nedostatkom, na ktorý sa musíte pripraviť, je to, že Zombie Hunter je manhwa, ktorá má iba 4 zväzky z toho dôvodu, že sa ju rozhodli autori z neznámeho dôvodu prerušiť. Prečo? Neviem. Jediné, čo je isté, je smutná realita nedokončeného príbehu, ktorý svoj potenciál dokázal už dávno. Aj napriek tomu si však jednoznačne myslím, že táto manhwa za prečítanie stojí. Ako som sa totiž už toľkokrát vyjadril v tomto krátkom texte, keď dôjde na krv, násilie a akciu, patrí skutočne medzi diela, ktoré by nemali chýbať na poličke/harddisku žiadneho pravého fanúšika akčno-hororového seinenu.

Zdroj: gundam.sk

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.