Nintendo Switch Pre-launch event v Prahe

Aneta "Youko Akira" Jones
0 komentárov

O Nintende Switch sme písali už mnohokrát a ako sa vydanie blíži, aj my sa značne tešíme. A kým admin Joey sa z preobjednanej konzoly už teší, ja som sa ako nerozhodná osoba zastavila v Kongresovom centre na Vyšehrade, kde som si mohla vyskúšať rovno niekoľko titulov na túto jedinečnú konzolu.

Celá udalosť bola pekne propagovaná cez facebook Nintendo distribútora pre ČR a SR, čo by som však vytkla, že nebolo tak úplne zodpovedané na otázky ľudí smerované na organizátorov akcie, zrejme preto, že boli dosť zaneprázdnení prípravami.

Všetko to malo vypuknúť už o 9.00 v Kongresovom centre na Vyšehrade, čo je červená C linka metra. Tak som si ráno privstala, aby som o asi 8.30 bola na mieste. Bohužiaľ, na facebooku som sa nedohľadala, ktorý vchod to je, keďže budova ich má až nádherných 11. Vo vchode 11 mi povedali, že nemám kartičku, tak musím ísť ku vchodu 4 a tak som zase celú budovu obišla dokola, aby som sa konečne dostavila kam treba. Tam už čakalo pár desiatok (možno aj tých 150) nedočkavcov, ktorí však nešli len na Switch Pre-Launch, pretože hneď vedľa neho sa na tom istom poschodí konalo 4fans – 5. ročník podujatia s YouTubermi. Samozrejme mnoho deciek smerovalo práve tam, takže na začiatku keď som medzi deťmi a ich rodičmi čakala, tak som sa cítila dosť nesvoja. Samotné otvorenie meškalo asi 12 minút, a keď konečne otvorili dvere, všetci sa hrnuli čo najrýchlejšie. Samozrejme slovensko/česká (a aj zahraničná) mentalita spôsobila obrovský dav bez žiadneho radu a prebiehanie. To nemôžem však zhadzovať na organizátorov, pretože nie je šanca, aby človek zistil, kto ako dlho čakal pred otvorením v dave s 4fans návštevníkmi. Môj odhad bol, že som bola asi sedemdesiata a pár ľudí, o ktorých viem že prišli po mne, dostali vstup skôr. Nakoniec som dostala kartičku s číslom 105, čo ma aj tak dostatočne uspokojilo. Prvých 200 návštevníkov totiž dostalo tričko zdarma.

Kto by ale riešil tričko, keď si chce vyskúšať hry! K môjmu nemilému prekvapeniu však na kartičku (ktorá je mimochodom zlosovateľná ak si vyskúšate všetky uvedené hry na nej, dostanete krížik a máte možnosť vyhrať Switch) bol napísaný aj časový limit 1 hodina, počas ktorej ste sa mali dostať na radu. Prvý ma okamžite zaujal Splatoon 2, ktorý je jednoznačne zábavný, i keď aj ťažký. Hneď potom som chcela vyskúšať Zelda: Breath of the Wild, ale bohužiaľ 4 konzoly pre túto hitovku nestačili, rady boli nekonečné, tak som skončila u Mario Kart 8 Deluxe. Po Mariovi, ktorý ma mimochodom veľmi bavil, som šla skúsiť 1-2-Switch. Táto vec je naozaj čisto propagácia toho, čo joycony dokážu. Neviem si túto „hru“ predstaviť ako klasickú zábavu, jedine asi ak by človek pil s kamarátmi, keďže jednou z úloh je dojiť kravu (čo???). Medzitým rady na Zeldu mierne opadli, a ďalších 30 minút som strávila čakaním v tejto rade. A samozrejme, že ak čakáte 30 minút na jednu hru, časový limit je zrazu fuč. K Zelde som sa dostala 10 minút po limite, našťastie si sami organizátori uvedomili tento problém, a neriešili to. Prvých 15 minút Zeldy síce neukazuje plný potenciál hry, stále môžem potvrdiť, že fanúšikovia sa majú na čo tešiť.

Milým prekvapením je hra ARMS, ktorá sa mi najskôr zdala ako riadna blbosť, no nakoniec som sa pri nej dobre bavila. Cieľom tejto hry je spacifikovať nepriateľa pomocou boxerských úderov, ktoré sú snímané pohybmi vašich joyconov. Vďaka tomu som mala aj trošku fitnesu. Medzitým konečne dorazil aj môj známy Akira, s ktorým som si zahrala nový Battle Mode s balónmi na Mariko Karte a aj klasiky Street Fighter IIBombermana. Následne som si konečne bola vypýtať moje tričko, ale sklamanie bolo, že samozrejme už nemali veľkosť M (menšie ani nemali), tak som sa uspokojila s L-kom. Tričká boli dvoch typov – červené Nintendo Switch a čierne Legend of Zelda: Breath of the Wild. Organizátorom zrejme ostali prebytkové tričká a tak aj Akira, ktorý nepatril medzi prvých 200 návštevníkov dostal Zelda tričko (Switch už bol vtedy úplne preč), a to veľkosti XL (pretože nič iné neostalo). Tak či tak, tričko zadarmo je vždy pekná vec, a aj keď mi nesedí, možno ho niekomu podarujem.

Okrem týchto chybičiek krásy bolo všetko super a každý pracovník pri stánku bol veľmi milý. A chybičky sa navyše dajú odpustiť, veď nie každý deň niekto organizuje pre-launch na konzolu. Pre mňa to bolo príjemné strávenie polovice dňa a na záver tu mám pár fotiek a tri panorámy, ktoré sú úplne na konci. A ak náhodou dneska ste v Prahe, tak ešte stíhate, udalosť beží až do 19.00!

TIEŽ SA TI MÔŽE PÁČIŤ

Pridaj komentár

Tento obsah sa nedá kopírovať.